Wystartował pierwszy świat z bohaterami w grze Grepolis!

grepolis

Grepolis to gra w którą swojego czasu przegrałem dobre dwa lata. Był to czas zabawy, jak i nieprzespanych nocy. Wczoraj (05.03.2014r.) wystartował nowy świat Pella. Po raz pierwszy w polskiej odsłonie grepolis pojawili się bohaterowie…

Zacznijmy od ustawień nowego świata Pella. Prędkość gry będzie ustawiona razy dwa, zaś prędkość jednostek oraz handlu wzrośnie trzykrotnie. Pozwoli to na rozgrywkę na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek gra stanie się jeszcze bardziej nieprzewidywalna oraz zacięta. Limit członków sojuszu wynosi 100 graczy, a przerwa nocna będzie trwać od 23:00 do 8:00, pozwoli się wyspać zmęczonym władcom, jak i mieszkańcom podbitych miast. Wersja podboju jest tutaj całkowicie nowa, a więc będziemy musieli wysłać najpierw podburzanie w postaci ataku, a następnie po upływie 12h wysłać statek kolonizacyjny z załogą wiernych kawalerzystów.

Ustawienia świata Pella mogą budzić mieszane emocje. Na forum została wcześniej zorganizowana ankieta, w której gracze wybrali inne ustawienia kolejnego światu. Team grepolis przeprasza i uzasadnia, że obecne ustawienia są wymuszone ze względu na świat z bohaterami. Obiecują, że kolejny świat zostanie otworzony na wygłosowanych wcześniej ustawieniach.

 

Czym są bohaterowie w grepolis?

heroesgrepolis

Bohaterowie to nic innego jak jednostki bojowe, jednak posiadają także kilka dodatkowych funkcji przede wszystkim:

  • nie produkujemy ich w budynkach
  • do ich produkcji nie wymagane są surowce, lecz specjalne monety wojny, lub monety mądrości, które możemy zdobyć w misjach wyspowych (każdy może zdobyć maksymalnie 24 monety na dzień)
  • każdy bohater posiada jedną umiejętność
  • aby rekrutować bohatera nie potrzebujemy mieszkańców miasta
  • za pomocą monet wojny, lub monet mądrości możemy zwiększyć poziom bohatera do 20 lvl
  • bohaterowie służą do obrony miasta, lub ataku z niego wysłanego
  • bohaterowie nie mogą wesprzeć sojusznika jak i brać udziału w podboju (bardzo dobry ruch ze strony innogames, przewaga po stronie nowicjusza będzie większa, przez co gra stanie się bardziej przyjazna dla nowych graczy)
  • bohaterowie nie giną, jeśli przegrają – są ranni, po pewnym czasie odzyskają swoje siły

Nowy świat, wraz z nowymi możliwościami jest potwierdzeniem dobrej kondycji InnoGames, która w końcu ma na swoim koncie takie sukcesy jak plemiona, Forge of Empires, czy The West. Wkrótce InnoGames ma wydać kontynuację Tribal Wars (plemiona) – Tribal Wars 2. Zapowiada się ciekawie ;)

Wracając do tematu zagrać możecie tutaj

 

Źródło grepolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>